Bilgi Yarışmamızda Yeni Sezon İçin Puanlama Algoritması

Bilgi yarışmamızı daha heyecanlı getirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Oyunumuzda hafta ve sezon sıralaması olmak üzere iki farklı kategoride sıralama yapılmaktadır. Haftalık sıralama için puanlama hesaplaması haftalık olarak güncelleme yapıla biliniyordu ancak sezon sıralamasında adil olmayacağı için yapılamıyordu. Şimdi 22 haziranla beraber ilk sezonu sonlandırırken yeni sezon için oyunu daha eğlenceli hale getirebileceğini düşündüğümüz değişikliklere gidiyoruz.

Haftalık sıralama derecelerine göre sezon sıralama yapıyor, ilk 3’e 9 puan bunlar haricindeki ilk 10’a girene 3 Puan yine bunlarında dışında ilk 25’e girene 1’er puan dağıtıyorduk. ancak yapılacak güncelleme ile 22 haziran 2022 tarihinden sonra haftalık sıralamada derece yapanlara yaptıkları dereceye göre yeni bir algoritma ile puan dağılımda bulunacağız.

Oyunca sıralamada ilk 25’in içindeyse yaptığı derece n de ise sezon sıralamasına 26-n kadar puan aktarılacak ayrıca her hafta (25-4n)*2 kadar jeton hediye edilecektir. unutmayın ki jetonlar daha fazla soru çözebilmenizi sağlayacaktır. jeton ödülleri ayrıca oynadığınız her etapta başarılı olmanız durumunda bunların dışında var olan günlük jeton ve reklam izle jeton kazan kısmından da kazanılabilir durumda olmaya devam edecektir.

Kullanıcılara soru ekleme kısmı açık kalmaya devam edecek ayrıca çıkan soruları kendinizde bildirimde bulunabileceksiniz.

Soruların zorluğu aldığı doğru/yanlış hesabıyla yapılmaya devam edilecek.

Kullanıcılar profil kısmından sadece Facebook ve İnstagram kullanıcı adreslerini yazmaya devam edebileceklerdir.

sezon sırlamasının sonunda oyunculara

Haber Yazarı

Abdullah YILDIRIM

Üstünüze düşeni yaptıktan sonra oturup neler olacağını keyifle izleyin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com