Elon Musk’un Starlink projesi panik yarattı!

Güney Afrika asıllı Amerikalı Tesla Motors ve SpaceX şirketinin CEO’su Elon Musk’ın imzasını taşıdığı hızlı internet amacıyla inşa edilen bir uydu takımyıldızı Starlink projesi dün akşam saatlerinde İngilterede görüntülendi. İngilizler projeyi UFO olarak yorumlayınca ülkede kısa süreli panik yaşandı.

Güney Afrika asıllı Amerikalı mucit ve Tesla Motors uzay taşımacılığı şirketi SpaceXin CEO’su Elon Musk ucuz ve yüksek hızda internet kapsamında hayata geçirdiği  Starlink projesine start verdi. Starlink projesi dün akşam saatlerinde İngilterede görüntülendi.

Daha önce Tesla Motors bünyesinde tanıtığı tankın testi sırasında kırılan camlarla gündeme gelen ve aslında yaptığı bir çok bir projeyle adından sık sık bahsettiren Elon Musk, dün akşam bir gökyüzü fenomeni olan ufolarla bu sefer İngiltere semalarında heyecan ve paniğe neden oldu.

Birbiri ardına dizili şekilde hareket eden bir uydu takımyıldızı olan proje bir çok ingililiz tarafından paniğe neden oldu. İngilizler gökyüzünde gördükleri takım yıldızını UFO olarak yorumladı. Kısa süreli paniğe neden olan o anlar sosyal medya üzerinden tartışma konusu oldu. Öte yandan Starlink uydularının zaman zaman Türkiye üzerinden de geçtiği belirtiliyor.

Haber Yazarı

Abdullah YILDIRIM

Üstünüze düşeni yaptıktan sonra oturup neler olacağını keyifle izleyin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com